Ogólnopolska konferencja boreliozowa (Dźwirzyno, 10–11.10.2019)

W dniach 10–11.10.2019 roku w Dźwirzynie odbyła się „Ogólnopolska konferencja boreliozowa”. Jej patronem naukowym był Pan Profesor Miłosz Parczewski z Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, a diamentowym sponsorem wydarzenia – firma EUROIMMUN Polska Sp. z o.o.

W trakcie dwóch dni omówione zostały różne zagadnienia związane z szeroko pojętą problematyką chorób odkleszczowych. Zaprezentowane wykłady obejmowały m.in. ciekawe informacje o samych sprawcach problemu – kleszczach. Od Pana Profesora Krzysztofa Solarza dowiedzieliśmy się, jak wygląda niezwykłe życie tych pajęczaków. Okazuje się, że w faunie światowej występuje aż 900 gatunków kleszczy! Bardzo ciekawe zagadnienia poruszył w trakcie swojego wykładu Pan Profesor Tomasz Wąsik, który omówił problematykę wybranych chorób wektorowych występujących w Polsce.

W drugim dniu konferencji omawiano boreliozę głównie w ujęciu klinicznym i diagnostycznym. Pan Profesor Miłosz Parczewski oraz Pani Profesor Joanna Zajkowska bardzo dokładnie omówili medyczne aspekty boreliozy i neuroboreliozy. Zaprezentowane zostały przypadki konkretnych pacjentów. Nie zabrakło również ważnego zagadnienia, jakim jest problem boreliozy wśród dzieci, który omówił Pan Doktor hab. Artur Sulik.

Ważnym i ciekawym elementem konferencji była owocna dyskusja, w której oprócz lekarzy i diagnostów wzięli udział również pacjenci. Na konferencji obecny był prezes Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę, Pan Rafał Reinfuss.

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji dostępnym na stronie: https://borelioza2019.pl/program-konferencji/ oraz z fotorelacją dostępną na: https://euroimmun.pl/blog/ogolnopolska-konferencja-boreliozowa-dzwirzyno-10-11-10-2019/

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje „Ogólnopolskiej konferencji boreliozowej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

alergiczne.info boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl